E-mail

info@mekonmekanik.com.tr

Telefon

+90 312 436 33 34

Ofis

Ulus / ANKARA

Telefon : +90 312 436 33 34
Service

BAKIM GEREKTİREBİLECEK NEDENLER

Depolarda niteliği belli olmayan su (Kuyu suları, tanker suları vb...) kullanıldığı zaman su içerisinde bulunan depo malzemesine ve kaplamasına etki edebilecek malzemeler depoya zarar vererek depo malzemesini veya contalarını tahrip edebilir. Özellikle şebeke sularında sudaki mikrobun veya zararlı maddelerin bertarafı için kullanılan kimyasallar (Klor vb…) belli yüzdelerin üzerine çıkınca depo malzemesine zarar verebilir.

Depoya dışarıdan gelebilecek paslanmaya neden olan veya kendisi pas nitelikli malzemeler depo yüzeylerinde yapışarak yer ederler, zaman içerisinde çoğalarak depoya ve içerisindeki suya zarar vermeye başlarlar.

Depoya suyla birlikte gelen partiküller ve alkali metaller depo suyu hareketsiz ise depo dibinde toplanarak deponun tabanına ve gergi çubuklarına zarar verebilir ve mikrop üremesi için ortam yaratabilirler.

Depo malzemesine zarar veren maddeler en büyük etkiyi devamlı gerilim halinde bulunan gergi çubukları üzerinde yaratırlar. Eğer gergilerdeki tahribat için tedbir alınıp önlenmezse, gergi çubuklarının kopmasına, deponun patlamasına neden olabilir.

Depo üzerindeki vana, havalık, flatör, seviye göstergesi gibi armatörlerinde zaman zaman mutlaka bakımlarının yapılması gereklidir. Aksi takdirde bu cihazlar zaman içerisinde fonksiyonlarını yitirerek, paslanır ve çalışmaz hale gelir.

Bize WhatsApp yazın